O projektu | Vzdělávej se

O projektu

Vrátíme-li se několik let zpátky, kdy nebyl příliš znám pojem technologická firma, smartphone, elearning, ekniha a cokoliv spojeného s internetem, pak nadšenci, kteří měli potřebu vzdělávat a předávat své zkušenosti a rady neměli jinou možnost, než zvolit klasickou knihu, ale především bylo potřeba najít vydavatelství, které by na sebe vzalo náklady a tím pádem i riziko ztráty. Snažily se tak ze zájemců vybírat a tu se strefili a tu zase ne. Každopádně tímto sýtem neprošel každý a filtr "úspěchu" mělo v rukách několik jedinců.


Po rozšíření internetu a elektronických verzí téměř všeho se otevřely brány vesměs každému. Není problém v textovém editoru či procesoru napsat autorovi myšlenky, postřehy a vše co chce světu sdělit, s minimem úsilí převést do potřebných formátů, založit webovky a pak už "jen" propagace, marketing, reklama.


Není tedy problém pro zkušeného odborníka z oboru, ve svém volném čase dát dohromady rady budoucím oborovým kolegům, koupit za pár stovek doménu s hostingem a dílko propagovat. V klidu ale může spokojeně chodit do práce a sbírat zkušenosti dále.


A zde vstupuje do hry vyhledávač Vzdělávej se. Pokud tedy vznikne mnoho nových eknih a kurzů, pak každý sám za sebe bude muset nějakou propagaci provádět. Každý se k tomuto kroku staví jinak a tak se může stát, že obsahově hodnotné dílo pro potenciálního zájemce, se k němu nedostane, jelikož autor propagaci příliš neholduje.


Proto chceme vytvořit vyhledávač, prostředníka, který bude sdružovat nezávislé autory a lektory. Lidi s praxí, zkušenostmi a odbornými dovednostmi v jakémkoliv oboru. Současně je ale i naším cílem vytvořit pro zájemce o tyto dovednosti místo, kde je vše pod jednou střechou. Eknihy ani kurzy neshromažďujeme, pouze poskytujeme odkaz, který zájemce přesměruje na to správné místo. Veškeré objednávky, tak probíhají s daným autorem, nikoliv s námi. Efektivní a především přínosné pro všechny strany (autory, lektory, zájemce a nás).


Pro autora je to sice jeden z kanálů potenciálních zájemců, ale na místě kde každý návštěvník může toužit po informacích, které nabízíte právě Vy. To stejné platí pro formu elearningového kurzu či klasického živého semináře.


A na závěr snad jen zmínka, proč pouze odborná náplň. Smyslem je pouze nekonzumovat, ale rozvíjet se, makat na sobě, snažit se. I název Vzdělávej se je záměrně takový, aby pobízel. V případě, že se najde mnoho autorů s hodnotným obsahem a mnoho zájemců, pro něž bude takovýto obsah přínosem, může růst i celá společnost, kde denně slýcháváme, jak je zoufalý nedostatek odborníků.